Jak ušetřit na elektřině a ještě si vydělat.

Pokud se zajímáte o možnosti jak ušetřit na elektřině nebo plynu, zde je můj vlastní postup, který mi teď šetří cca 4-5 tisíc Kč za rok. Narazil jsem nedávno na nabídku dodavatele energií, který nabízí nižší cenu na základě kalkulace cen odvozené od posledního vyúčtování. Jedná se o dodavatele elektřiny a plynu pro celé Česko, a to nezávisle na tom, zda je distributorem v dané oblasti ČEZ Distribuce, E.ON Distribuce nebo PREdistribuce.

Řekl jsem si, že za bezplatnou kalkulaci nic nedám, stačilo ofotit smlouvu s mým současným dodavatelem elektřiny a poslední vyúčtování. Předpokládal jsem, že můj současný dodavatel Bohemia Energy jedná v mém zájmu, ale jak se říká: „Důvěřuj, ale prověřuj“. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že mi od 1. ledna v tichosti změnili tarif a už 7 měsíců si účtují o 60% vyšší cenu elektřiny! Už jen z tohoto pohledu pro mě bylo přínosné, že jsem se začal o podmínky dodávek zajímat, a toto zjištění mě vyhecovalo k tomu, abych se začal zajímat také o možnosti, jak situaci změnit.

Zavolal jsem tedy do Bohemia Energy a zajímal se, jak je možné takovéto brutální zvýšení ceny. Samozřejmě jsem obdržel odpověď, že vše je v souladu s obchodními podmínkami a má cena před zvýšením byla pod tržní úrovní. Oni mě museli chudáci dotovat! Nabídka od nového dodavatele, byla již samozřejmě odvozena od mé navýšené ceny.

Rozhodl jsem se nehodit flintu do žita a zavolal jsem zpět na Bohemia Energy, že mám nabídku od nového dodavatele. Najednou šlo vše lépe. Operátor mi nabídl jiný tarif na 12 měsíců s cenou o poznání nižší s tím, že měsíc před koncem je musím kontaktovat pro novou nabídku, jinak se mi tarif opět automaticky změní na standardní, rozuměj drahý. Ale budiž, když to vím, ohlídám si to.

Za dva dny mi přišel od Bohemia Energy dodatek, kterým se měnil tarif na výhodnější BONUS PLUS 12 a tento jsem odeslal novému dodavateli se žádostí o novou kalkulaci. Problém s tím nebyl, pružně mi nabídli vyřešit situaci tak, že před uplynutím 12 měsíců od nich obdržím nabídku ještě výhodnější a pokud s ní budu souhlasit, vyřídí mi bezplatně všechny záležitosti spojené s přechodem k nim. To zní jako férová nabídka a již nyní mám cenu, která mi při naší spotřebě ušetří 4-5 tisíc za rok. Vše díky tomu, že jsem se začal o své ceny elektřiny zajímat.

Chcete také ušetřit a možná si k tomu ještě něco přivydělat? Klikněte na tlačítko a mrkněte na krátké video:

[maxbutton id=“13″]

Napsat komentář