Mohu tomu věřit?

Jelikož mnoho z nás po předchozích zkušenostech přirozeně nedůvěřuje internetovým projektům, dovolím si provést malou úvahu na téma internetových podvodů a Ponzi schémat ve vztahu k projektu AppUmbrella.

Každý nový projekt nebo startup se snaží na svém počátku získat pro svůj obchodní plán peníze na rozvoj. Pokud je už na samém počátku úmysl nenabízet žádný produkt, budou zisky investorů následně vypláceny pouze ze vkladů nových členů, dokud se systém nezhroutí. To je letadlo.

Aby mohl být podnik dlouhodobě udržitelný, musí mít předpoklady pro zpeněžení. Může se jednat buď o prodejný produkt (může mít i verzi zdarma) a nebo obsah tak zajímavý, že umožní příjmy například ze zobrazování placených reklam.

Podvod nebo zpronevěra je zákonem definovaný trestný čin, u kterého je vždy nutné prokázat úmysl. Konkrétně v případě akciové společnosti se sídlem na území České republiky se nezdá být úmysl podvodného jednání prokazatelný. Reálnost obchodního plánu je druhá věc, ale tu prověří až čas.

Slibovat na počátku projektu konkrétní výši zhodnocení je složité, ale každý business plán počítá od určitého bodu se ziskem bez nutnosti registrace nových členů a vkládání dalších finančních prostředků. Jinak by pro podnikatele neměl ekonomický smysl.

Pořád váháte? Podle mého názoru tento projekt za zkoušku stojí.

Další info: http://matia.info/appumbrella/

Napsat komentář